AKTUALNOŚCI STRUKTURA ZESPOŁU PROJEKTY KONTAKT facebook
wesołe dzieci

REKRUTACJA 2017/2018

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

PRAWA DZIECKA

KALENDARZ

OFERTA EDUKACYJNA

SZKOLNA BAZA PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH

INFORMACJE DLA RODZICÓW

ZESPÓŁ REWALIDACYJNO - WYCHOWAWCZY

PROJEKT EDUKACYJNY W GIMNAZJUM

RAPORT Z EWALUACJI WEWĘTRZNEJ

INNOWACJA PEDAGOGICZNA

BIOFEEDBACK

WCZESNE WSPOMAGANIE ROZWOJU DZIECKA

BIBLIOTEKA AUDIO

BIBLIOTEKA VIDEO

data wpisu: 17.09.2019

POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS…


Autor wpisu: Honorata Kempa


11 września 2019 roku, przy okazji spotkania z rodzicami, miało miejsce uroczyste pożegnanie pana Adama Gwizda – nauczyciela historii i wiedzy o społeczeństwie.
Pan Adam był związany z naszą szkołą ponad 20 lat. Nie tylko dzielił się swoją wiedzą historyczną, ale także rozwijał w naszych uczniach pasję do sportu. To właśnie dzięki niemu w naszej placówce zaistniały Olimpiady Specjalne, w których wielokrotnie uczestniczyli nasi wychowankowie osiągając wyjątkowe sukcesy.
Pożegnanie nauczyciela swoim przemówieniem rozpoczęła dyrektor ZSS Dorota Walczak. Pani Dyrektor wyraziła wdzięczność i podziękowanie za trud i serce wkładane w codzienną pracę, za piękne i zrozumiałe lekcje historii, za rozwijanie talentów sportowych naszych wychowanków, za godne reprezentowanie Zespołu Szkół Specjalnych w środowisku lokalnym i poza granicami naszego miasta.
Do podziękowań dołączyli również wychowankowie pana Adama. W wzruszających słowach wyrazili swój smutek z powodu odejścia lubianego nauczyciela, podziękowali za wspólnie spędzone lata oraz życzyli sukcesów w nowej pracy.
Bardzo miłym akcentem pożegnania był wiersz, poświęcony panu Adamowi, a przygotowany i odczytany przez panią Ewę. Jego humorystyczny nastrój trochę rozluźnił atmosferę, wprowadził wiele uśmiechu i pogody.
Nie zabrakło również wystąpienia bohatera uroczystości. Pan Adam Gwizd, słowami pełnymi wzruszenia, dziękował paniom dyrektor, koleżankom, kolegom, uczniom i rodzicom za wieloletnią współpracę, za dobry czas spędzony w murach szkoły.
Na zakończenie uroczystości wszyscy zebrani zostali zaproszeni na smaczny tort ufundowany przez Radę Rodziców.