AKTUALNOŚCI STRUKTURA ZESPOŁU PROJEKTY KONTAKT facebook
wesołe dzieci

REKRUTACJA 2017/2018

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

PRAWA DZIECKA

KALENDARZ

OFERTA EDUKACYJNA

SZKOLNA BAZA PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH

INFORMACJE DLA RODZICÓW

ZESPÓŁ REWALIDACYJNO - WYCHOWAWCZY

PROJEKT EDUKACYJNY W GIMNAZJUM

RAPORT Z EWALUACJI WEWĘTRZNEJ

INNOWACJA PEDAGOGICZNA

BIOFEEDBACK

WCZESNE WSPOMAGANIE ROZWOJU DZIECKA

BIBLIOTEKA AUDIO

BIBLIOTEKA VIDEO

data wpisu: 10.05.2023

Otwarcie pracowni gastronomiczno – cukierniczej


Autor wpisu: Anna Ziembińska


Dnia 10 maja 2023 r. w Zespole Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Krotoszynie odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanej pracowni gastronomiczno- cukierniczej. Modernizacja odbyła się w ramach projektu „Inteligentne Specjalizacje w Powiecie Krotoszyńskim – adaptacja pomieszczeń i wyposażenie pracowni w szkołach prowadzących kształcenie zawodowe”.

Temu szczególnemu wydarzeniu towarzyszyło wielu znamienitych gości: Starosta Krotoszyński Stanisław Szczotka, Wicestarosta Krotoszyński Paweł Radojewski, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Przemysław Wójcik, Ksiądz Prałat dr Aleksander Gendera, radni powiatowi, dyrektorzy szkół i placówek powiatowych.

Na nową pracownię została zaadoptowana i zmodernizowana już istniejąca pracownia cukiernicza. Obecnie miejsce praktyk zawodowych jest nowoczesne, wyposażone w specjalistyczny sprzęt. Unowocześniona przestrzeń pozwoli naszym uczniom na zdobywanie jak najlepszych umiejętności cukierniczych, a także umożliwi wytwarzanie wyrobów o najwyższej jakości zgodnie z zasadami bezpieczeństwa zdrowotnego żywności.
Dzięki profesjonalnemu wyposażeniu pracowni cukierniczej absolwent Branżowej Szkoły I Stopnia, opuszczający mury naszej szkoły, będzie znakomicie przygotowanym pracownikiem, gotowym realizować się na nowoczesnym rynku pracy i umiejącym sprostać wymaganiom współczesnych zakładów cukierniczych.

Pracownia wyposażona w nowoczesną technologię umożliwia poszerzenia oferty edukacyjnej o zawody deficytowe w sektorze usługowym, np.: kucharz, piekarz, kelner.

Szczegółowe informacje o projekcie pod linkiem:

STRONA PROJEKTU

 

Zapraszamy do galerii zdjęć: