AKTUALNOŚCI STRUKTURA ZESPOŁU PROJEKTY KONTAKT facebook
wesołe dzieci

REKRUTACJA 2017/2018

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

PRAWA DZIECKA

KALENDARZ

OFERTA EDUKACYJNA

SZKOLNA BAZA PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH

INFORMACJE DLA RODZICÓW

ZESPÓŁ REWALIDACYJNO - WYCHOWAWCZY

PROJEKT EDUKACYJNY W GIMNAZJUM

RAPORT Z EWALUACJI WEWĘTRZNEJ

INNOWACJA PEDAGOGICZNA

BIOFEEDBACK

WCZESNE WSPOMAGANIE ROZWOJU DZIECKA

BIBLIOTEKA AUDIO

BIBLIOTEKA VIDEO

data wpisu: 17.05.2019

70 – lecie Szkoły


Autor wpisu: Izabela Kokot


Piękny jubileusz szkoły przy Ostrowskiej

Na mapie Krotoszyna szkoła pojawiła się w 1949 roku. Uczą się w niej dzieci i młodzież z różnymi niepełnosprawnościami. Od 70 lat trwa tu proces edukacji, wychowania, opieki i terapii.

Trafiają do nas dzieci, które odnajdują w tym miejscu szanse na rozwój na miarę swoich możliwości, a pracują tu ludzie, którzy maja serca gotowe i zdolne rozciągnąć się w obliczu codziennych wyzwań.

Ta niewielka, ale rozpoznawalna w mieście szkoła jest miejscem z niezwykłym klimatem, który tworzy się w wyniku wzajemnych interakcji. Tu uczymy się „życia” od siebie nawzajem .

Z radością informujemy, że 70 rocznicę istnienia świętować będziemy 30 i 31 maja 2019 roku, pod hasłem „Szkolne radości, sukcesy i przyjemności”.

W czwartek o godz. 10.00 spotykamy się kinie na uroczystej akademii podczas, której zaprezentujemy zaproszonym uczestnikom wycinek z życia naszej szkoły .

Znamienitym gościem tej uroczystości będzie Pani profesor dr hab. Danuta Kopeć, która podzieli się z nami refleksjami odnośnie pedagogiki specjalnej .

W drugim dniu świętowania od godziny 15.00 do 20.00 impreza przeniesie się na nasze boisko szkolne gdzie spotkamy się z rodzicami, dziećmi i absolwentami na wspólnym biesiadowaniu .

 

Do zobaczenia